تبلیغات
ابزار نمایش رتبه گوگل یا پیج رنک , . , .

javahermarket

javahermarket

javahermarket

javahermarket

سایتی برای همه - مکانهای شگفت انگیزی که در این جهان نمی گنجند

مکانهای شگفت انگیزی که در این جهان نمی گنجند

نویسنده :حسین گل افتاب
تاریخ:جمعه 25 اسفند 1391-04:04 ب.ظ

مکانهای شگفت انگیزی که در این جهان نمی گنجند

دیدنی ها | مکانهای شگفت انگیزی که در این جهان نمی گنجند سیاره ما زمین، دارای مکانهای عجیب و غریب و غالبا زیبایی می باشد که قدرت الهام بخشی و گیج کنندگی دارند. این مکانها به ما یادآوری می کنند که حتی در دوره شگفتی های تکنولوژی , مکان های زیبایی وجود دارند که باید کشف شوند.
 

در اینجا به معرفی بعضی از مناظر زیبا و شگفت انگیز در جهان میپردازیم.

دریاچه خالدار


دریاچه خالدار یک دریاچه قلیایی و نمکی است که در اوسویوس واقع در بریتیش کلمبیای کانادا قرار گرفته است و دارای مواد معدنی زیاد و گوناگونی می باشد.


در تابستان بیشتر آب دریاچه با پشت سر گذاشتن همه مواد معدنی تبخیر می شود. خال های بزرگی روی دریاچه ظاهر شده و بستگی به ترکیب مواد معدنی در آن زمان دارند. لکه ها دارای رنگ های مختلفی می باشتد. لکه ها عمدتا از منگنز و سولفات تشکیل شده اند که در تابستان متبلور می شوند. از آنجاییکه فقط مواد معدنی در دریاچه باقی می مانند، راه های عبور طبیعی را در اطراف و بین لکه ها به سختی بو جود می آیند.


دریاچه خالدار شامل مقدار زیادی سولفات منیزیم، کلسیم و سولفات سدیم می باشد.

گذرگاه عظیم


گذرگاه عظیم دارای 40000 ستون مرمر سیاه متصل بهم می باشد که در اثر فوران آتشفشانی بوجود آمده اند. این گذرگاه در County Antrim واقع در سواحل شمال شرقی ایرلند شمالی می باشد.


این گذرگاه مربوط به افسانه جنگاور ایرلندی Fionn mac Cumhail می باشد که گذرگاه را برای رفتن به اسکاتلند ساخت تا با دشمن خود Benandonner بجنگد. قسمتی از افسانه این را بیان می کند که Fionn قبل از رسیدن به اسکاتلند به خواب می رود. وقتی که Benandonner دید او نرسیده از پل گذشت تا او را پیدا کند. همسر Fionn پتویی به دور او کشید مانند یک بچه. فیون بعد از دیدن جثه بزرگ Benandonner فرار کرد و از همسرش خواست تا او را به شکل یک کودک در آورد. زمانیکه Benandonne کودک به آن بزرگی را دید با خود فکر کرد که پدرش حتما یک فرد غول پیکر باید باشد. بنابراین Benandonner با ترس و حشت به طرف خانه فرار کرد و دره را شکافت تا اگر توسط Fionn تعقیب شد بتواند فرار کند.

گذرگاه عظیم متعلق به Natinal Trust می باشد و یکی از معروفترین جاذبه های توریستی در ایرلند شمالی است.

Pamukkale


استخر های زیبا ، کوچک و غیر عادی Pamukkale که قدمت دو هزار ساله دارد و هنوز هم یکی از شگفتی های جهان به شمار می رود.

`
هزاران سال پیش به دلیل زلزله هایی که در ترکیه معمول است ترک هایی ایجاد شدکه اجازه داد چشمه های گرم و جوشان آبهای غنی از کربنات سدیم را به سطح بیاورند. همانطور که آب تبخیر می شد مواد گچی فشرده شده و تشکیل لایه ای را در بالای لایه تراورتین می دهند. و کم کم دیوارهایی را در طول زمان به همان روش می سازند. که یک گلفشنگ در غار تشکیل می شود.

ظاهراPamukka به معنی قلعه پنبه ای می باشد. اما Greco-Romans یک شهر رابالای ان ساخت که هراپلیس نام داشت و به معنی شهر مقدس و روحانی می باشد. آنها همچنین این مکان را یک مکان مهم و نایاب تشخیص دادند که قدرت شفا دهندگی در آبهای سفید شیری رنگ را دارد.

دره های خشک McMurdo


دره های خشک McMurdo یک ردیف دره در آنتارکتیکا واقع در غرب ویکتوریا لند در مک موردو می باشند. این منطقه به نظر می رسد که متعلق به این زمین نباشد. منطقه شامل ویژگی های زمین شناسی جالب و زیادی می باشد مانند دریاچه ویدا و رودخانه آنیکس و آنتارکتیکا که بلند ترین رودخانه می باشد. کف دره گاهی اوقات شامل یک دریاچه یخ زده با چندین متر ضخامت می باشد.


این دره همچنین شامل یک از بیابان های زیر یخ در جهان ، با آب بی نهایت شور، زندگی موجودات ساده و مرموز و یک موضوع در حال تحقیق می باشد.


دانشمندان شاید دره های خشک را یک منبع مهم شناخت زندگی ماورای جوی در نظر می گیرند.

جزیره Socotra


این جزیره به سادگی هر گونه تصور و خیال درباره آنچه که در زمین طبیعی در نظرگرفته می شود را رد می کند. ممکن است که شما به این فکر کنید که به سیاره دیگر یا منطقه دیگری از زمین سفرکرده اید.

جزیره scotra که قسمتی از 4 جزیره می باشد، از نظر جغرافیا یی به مدت 6 یا 7 ال از قاره آفریقا جدا شده است. این جزیره مانند جزایر Galapagos، مملو از گونه های کمیاب گیاهان و جانوران میباشد که 3/1 آنها بومی می باشند.


آب و هوای این جزیره ناملایم و گرم و خشک می باشد. زندگی گیاهی شگفت انگیزی در آنجا رونق یافته است. سواحل شنی گسترده ای وجود دارند که تا فلات سنگ آهک پر از غار گسترش یافته اند و کوههایی در آن وجود دارند که 1525 متر ارتفاع دارند. درختان و گیاهان این جزیره از 20 میلیون سال قبل وجود دارند و دارای انوع گوناگونی می باشند.

Lencois Maranhenses


پارک ملی Lencois Maranhenses در ایالت Maranhão ، شمال سواحل برزیل که 300 کیلومتر مربع می باشد قرار دارد، که دارای ریگ های روان و مرداب به رنگ آبی تیره می باشد، و یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین مکان ها در جهان می باشد. ریگ های روان بیش از 50 کیلومتر قاره را در بر گرفته و زمانی که از بالا دیده می شود یک منظره بستر مانند سفید رنگ را بوجود می آورد.


LencoisMaranhenses به نظر میرسد که مانند یک بیابان آرمانی باشد. در حقیقت یک بیابان نیست و بیرون از حوزه آمازون قرار گرفته است. این ناحیه باران های منظمی در ابتدای سال دارد. باران ها یک پدیده خارق العاده را بوجو می آورند. آب تازه بین شن ها و ریگ های روان جمع آوروی می شود. و بیابان را با مرداب های سبز و آبی خالدار می کند، که بیشترین مقدار آنها در ماههای جولای و سپتامبر می باشد.


منطقه به طور شگفت انگیزی مکان انواع مختلف ما هی ها , می باشد که علیرغم ناپدید شدن مرداب ها در زمان فصل خشک تخم های خود را از دریا بوسیله پرندگان می آورند.

Rio Tinto


معادنRio Tinto یک منظره خواب آور را بوجود می آورند . گسترش آن نه تنها منحصر به کوهها و دره ها نیست بلکه کل روستا را در بر گرفته است.


این رودخانه به دلیل دارا بودن باکتری های هوازی در آب , جاذبه های علمی را به دست آورده است. شرایط در رودخانه شبیه به مکان های دیگر منظومه شمسی می باشند و به نظرمی رسد دارای آب مایع، مانند مریخ زیر زمینی باشد.


Rio Tinto به دلیل دارا بودن PH 2 و رنگ قرمز تیره اش , حلال فلزات بوده و قطعا دوست بشر نمی باشد.
Admin Logo
themebox Logo